6:47 pm - Úterý Říjen 23, 2018

Je Bolt zraněný? Hvězdný Jamajčan navštívil slavného lékaře

MNICHOV – Atletický svět pět měsíců před olympiádou v Londýně zpozorněl. Sprinterské eso – Jamajčan Usain Bolt – nečekaně navštívilo mnichovskou kliniku proslulého lékaře Hanse Müllera-Wohlfahrta, který je známý svými neortodoxními léčebnými metodami.

Usain Bolt

Po provalení této informace, se kterou přišel britský deník Daily Mail, však manažer olympijského šampiona i světového rekordmana Ricky Simms veřejnost uklidnil, že Bolt není v žádném případě zraněný.

Bolt se v Německu zastavil během přípravy na olympijské hry a podle Daily Mail tajně navštívil i kliniku Hanse Müllera-Wohlfahrta, který proslul také tím, že svým pacientům píchá injekce s telecí krví.

„Lidé si mohou dát dvě a dvě dohromady a udělají z toho pět. Takové spekulace jsou směšné. Byl v Evropě kvůli povinnostem pro sponzora a to byla skvělá příležitost na pravidelnou kontrolu v Mnichově. Není zraněný, trénoval naplno až do svého odjezdu,“ ujišťoval Simms v prohlášení.

Pětadvacetiletá hvězda her v Pekingu i následného světového šampionátu v Berlíně se do péče německého lékaře svěřila už před dvěma lety, kdy jej limitovaly potíže se zády. I přes ujištění Simmse je ale pravdou, že Bolt kvůli mnichovské zastávce zrušil víkendový start na mítinku v jamajském Kingstonu, kde trénuje.

Müllera-Wohlfahrta vyhledávají i jiní špičkoví sportovci. Mezi jeho pacienty patří například běžkyně Paula Radcliffová, fotbalisté Michael Owen, Steven Gerrard, Ronaldo nebo bývalý tenista Boris Becker. Světová antidopingová organizace WADA však není jeho metodám příliš nakloněná.

Zdroj fotografie: www.flickr.com/thormatt

Filed in: Atletika, LOH 2012

Comments are closed.