6:51 pm - Úterý Říjen 23, 2018

Fenomén Bolt se pošesté představí na Zlaté tretře v Ostravě

OSTRAVA – Už pošesté se 25. května představí na Zlaté tretře v Ostravě jamajský sprinter Usain Bolt. Organizátoři na tiskové konferenci oznámili, že trojnásobný olympijský vítěz, světový rekordman a mistr světa poběží závod na 100 metrů.

Usain Bolt

„Jsem rád, že se pošesté v kariéře můžu vrátit do Ostravy. Zlatá tretra má skvělou diváckou kulisu, která mě žene ke kvalitním výkonům,“ vzkázal na Facebooku Bolt, který už dříve potvrdil účast také na Diamantové lize v Římě a v Oslu.

Vůbec poprvé se Bolt objevil na Zlaté tretře v roce 2006, zúčastnil se závodu na 200 metrů. O dva roky později přijel do Ostravy s vizitkou světového rekordmana na stovce a podle očekávání vylepšil rekord mítinku v závodě na 200 metrů na 19,83 sekundy. V roce 2010 v závodě na 300 metrů zaběhl druhý čas historie a vloni byl nejrychlejší na stovce.

Bolt ale nebude jedinou hvězdou 51. ročníku Zlaté tretry. Organizátoři už dříve oznámili, že se mítinku zúčastní další atletické světové hvězdy.

Na 110 metrů překážek se představí světový rekordman Dayron Robles z Kuby, dvoustovku si zaběhne Jamajčanka Veronica Campbellová-Brownová, ve vrhu koulí bude na prvenství aspirovat vítěz Diamanatové ligy Dylan Armstrong z Kanady a nejstarší rekord mítinku v běhu na 400 metrů bude chtít překonat Američan LaShawn Merritt, mistr světa a olympijský vítěz. V oštěpu pak diváci uvidí světovou rekordmanku Barboru Špotákovou.

Zdroj fotografie: flickr.com/Brunel University

  • Související:

http://www.regiononline.cz/2012/01/20/pistorius-robles-zlata-tretr/
http://www.regiononline.cz/2012/02/14/bolt-zraneni-oh/

Filed in: Atletika, Sport

Comments are closed.