4:24 am - Pondělí Červenec 23, 2018

Boleslav porazila v zápase ovlivněném řáděním fandů Baník

MLADÁ BOLESLAV – Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili v 17. kole nejvyšší fotbalové ligy Baník Ostrava 2:1 a minimálně na dvě hodiny se posunuli na třetí místo tabulky. Zápas byl v 53. minutě přerušen kvůli řádění hostujících příznivců.

Logo fotbalové Gambrinus ligy

Domácí, kteří pár hodin před zápasem oznámili, že letošní rok budou celý věnovat stoletému výročí od založení klubu, vstoupili do duelu jak se na favorita sluší a patří. Od první minuty vládli a ve speciálních bílých dresech se zlatými čísly zatlačili své ostravské soupeře. Brzo přišly i první šance.

V nich se objevovali domácí mladící Chramosta se Zahustelem, ani jeden z nich ale neměl střelecký den. Nejprve zahodil dvě šance prvně jmenovaný, po něm hostujícího gólmana nepřekonal ani druhý z mladíků.

Domácí se dostali do dvoubrankového vedení

A tak musel ukázat své schopnosti v zakončení veterán Marek Kulič. I když svou situaci měl značně ulehčenou, jelikož ve 26. minutě otevíral skóre ze značky pokutového kopu po předešlém faulu Frydrycha na Filla – 1:0.

O devět minut později přidal druhou branku domácích bek Kúdela a Boleslavští šli do kabin s poklidným náskokem 2:0. Z klidu je ve druhé půli nevyvedli hráči Baníku, ale jejich příznivci, kteří nejspíše chtěli ukázat Svěrkošovi a spol. jak se hraje fotbal a snažili se vniknout na hřiště.

Fanoušci zavinili přerušení zápasu

Jelikož to pravidla nepřipouští a fanoušci si navíc počínali velmi agresivně, museli dostat slovo policisté a zápas byl přerušen – více o řádění rowdies Baníku zde! Po návratu z kabin pokračovali domácí v suverénním výkonu, když ale Kulič v 72. minutě zahodil další gólovou, málem došlo na obrat.

Svěrkošova šance o pár minut později ještě gólem neskončila, v šesté minutě nastavení (ze šestnácti) se ale hosté zásluhou gólu Tomáše Marka přece jen dočkali snížení. Na vyrovnání ale již nedosáhli a se ziskem 10 bodů zůstávají na 14. místě. To domácí poskočili minimálně do zápasu Teplice-Plzeň na třetí místo tabulky.

• Výsledek 17. kola první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav – Baník Ostrava 2:1 (2:0)
Branky: 27. Kulič z pen., 35. Kúdela – 90.+6 Marek. Rozhodčí: Kovařík – Filípek, Ubias. ŽK: Dimitrovski, Fillo – Frydrych, Greguš. Diváci: 3850.

Filed in: Fotbal, Sport