3:42 pm - Neděle Listopad 16, 5879

Muži na Českokrumlovsku vyhodili z BMW sáček marihuany a ujeli

ČESKÝ KRUMLOV – Sáček marihuany vyhodili do lesa dva muži z vozidla BMW ve chvíli, kdy je v autě honili celníci. ROL.CZ to v úterý řekl mluvčí Celní správy Vladimír Pešek s tím, že šlo o 350 gramů drogy.

Vše začalo, když celníci zastavili  na autobusové zastávce ve směru od Kaplice na Český Krumlov, kde spatřili dva lidi stojící u osobního automobilu BMW. Registrační značka nebyla osvětlená, a tudíž nečitelná. Celníci pouze odhadli, že by se mohlo jednat o vozidlo s rakouskou značkou.

„Osoby po příjezdu hlídky celníků na autobusovou zastávku urychleně nastoupily do vozu a začaly neosvětleným vozidlem ujíždět ve směru na Český Krumlov. Ještě předtím však odhodily nějaký předmět směrem do lesa, čehož si však celníci všimli,“ popsal případ Vladimír Pešek.

Hlídka se rozhodla vozidlo pronásledovat. Po několika kilometrech bylo zřejmé, že není šance ujíždějící dohonit, a proto se celníci vrátili zpět na autobusovou zastávku. Hlídka zde provedla prohlídku okolního prostoru za účelem nalezení odhozeného předmětu. Po několika minutách našli plastovou dózu v igelitovém sáčku.

„Po rozbalení zjistili, že se v dóze nachází další igelitový sáček, který obsahoval zelené sušené rostliny. Potvrdilo se, že jde o marihuanu o hmotnosti 350 gramů. Případ jsme předali policistům, kteří se jím zabývají,“ dodal Pešek.

Pachatele se zatím nepodařilo dopadnout. Zřejmě se ale mohlo jednat o dealery drog.

Zdroj fotografie: archiv ROL.cz

Filed in: Česko

Comments are closed.