2:15 am - Neděle Říjen 21, 2018

Kanonýr Bican v Síni slávy nebude. Jeho syn je proti

PRAHA – V pondělí 27. února se v sále pražského Žofína uskuteční slavnostní vyhlášení už 47. ročníku ankety SAZKA Fotbalista roku 2011. Kromě rozdání ocenění Trenér roku, Talent Roku a Osobnost Gambrinus ligy proběhne uvedení do Síně Slávy. Informuje o tom svazový server.

Josef Bican

Více než šedesát procent hlasujících členů akademie fotbalu, která zahrnuje bývalé vítěze, internacionály, trenéry a kapitány ligových celků, novináře a funkcionáře, by rádo vidělo, aby byl do Síně slávy pro rok 2011 uveden In memoriam Josef Bican. Nejlepší střelec v historii českého i českolovenského fotbalu ovšem mezi další fotbalové legendy uveden nebude.

Poté, co Fotbalová asociace České republiky (FAČR) zveřejnila nominaci a výsledky ankety, syn slávistické legendy Ivan Bican zaslal na asociaci i autorům scénáře SMS zprávu, ve které zakazuje uvedení Josefa Bicana do Síně slávy.

V SMS Ivan Bican píše: „Tímto dávám Čs. Fotbalovému Svazu na vědomí, že jako vlastník autorských práv týkajících se Josefa Bicana, bývalého fotbalového internacionála, vydávám zákaz C.M. Fotbalovému Svazu a komukoliv jinému používat jméno a jakýkoliv image Josefa Bicana (mého otce) k jakýmkoliv účelům, včetně umístění jeho osobnosti do Síně slávy. Jakékoliv porušení tohoto zákazu, vydané vlastníkem autorských práv, Ivanem Bicanem – synem Josefa Bicana, bude považováno za vědomý protiprávný akt proti jeho právu ze zákona. Považujte tuto sms zprávu jako legální prostředek pro případné soudní důkazové řízení. Děkuji. Ivan Bican.“

Do Síně slávy půjde Novák

FAČR se rozhodlo přání Ivana Bicana vyhovet i přesto, že si myslí, že Ivan Bican autorská práva na svého otce nevlastní.

„Je nám líto, že Josef Bican nebude oficiálně mezi velikány našeho fotbalu. I když je jasné, že tam patří. V srdcích a myslích našich i většiny fotbalových fanoušků v Síni slávy samozřejmě je, i když to – doufejme, že jen zatím – černé na bílém nebude. Nechceme polemizovat s panem Ivanem Bicanem, zda má na výše uvedený zákaz právo. O tom si udělá jistě každý svůj úsudek sám. A už vůbec nechceme připustit, že by jméno slavné legendy bylo zatahováno do případných soudních sporů, a proto jsme se rozhodli přání Ivana Bicana vyslyšet,“ říká ředitel oddělení PR Jaroslav Kolář.

Do Síně slávy tak bude oficiálně uveden In memoriam Ladislav Novák, kapitán stříbrného týmu z mistrovství světa 1962 z Chile. Někdejší fotbalista i trenér zemřel minulý rok ve věku nedožitých osmdesáti let.

Zdroj: Media Press Servis / ROL.CZ
Zdroj fotografie: slavia.cz

Filed in: Fotbal, Sport

Comments are closed.