2:22 am - Úterý Říjen 16, 2018

Chtěl se ohřát, zapálil kůlny

CHOTYNĚ – K požáru samostatně stojících kůlen v obci Chotyně na Liberecku vyjížděli v noci na sobotu liberečtí hasiči. Podle vyšetřovatele požáru Daniela Mlčocha zapálil kůlny bezdomovec, který v jedné z nich přespával.

Na místě zasahovaly celkem čtyři jednotky hasičů. Vedle profesionálů z Liberce pomáhali také dobrovolníci z Hrádku nad Nisou, Chrastavy a místní z Chotyně. Šestici cisternových vozů doplnila také výšková technika.

„Požár se rozšířil na plochu asi dvě stě metrů čtverečných a způsobil škodu přibližně 250 tisíc korun. Uchránit se však podařilo majetek v hodnotě pěti milionů korun. V těsné blízkosti stál totiž bytový dům,” popsal případ vyšetřovatel Daniel Mlčoch.

Kůlny zapálil bezdomovec

S ohněm hasiči bojovali téměř dvě hodiny. Až do rána požářiště ještě dohašovala místní jednotka dobrovolných hasičů z Chotyně, neboť bylo zapotřebí ochlazovat i další kůlny, které neshořely.

Podle zjištění vyšetřovatele přímo na místě založil požár bezdomovec, který v jedné kóji přespával a manipuloval tam běžně s otevřeným ohněm. Přitom měl velké štěstí, neboť v sousední kůlně hasiči našli také propanbutanovou láhev, kterou stihli ochladit.

Zdroj: Media Press Servis/ROL.CZ/ Jan Fišer
Zdroj fotografie: HZS Liberec

Filed in: Česko, Liberec, Liberecký kraj, Regiony a obce

Comments are closed.