3:21 pm - Úterý Prosinec 12, 2017

Na Bílé se jel Pohár Beskydské magistrály

BÍLÁ – Veřejný závod na běžkách nazvaný Pohár Beskydské magistrály se jel v sobotu v běžeckém areálu Bílá v Beskydech. Akce je součástí seriálu závodů na kolech a běžkách Beskydská magistrála. ROL.CZ o tom informoval mluvčí Moravskoslezského kraje Pavel Olšovský.

Na start se postavilo 86 závodníků z České republiky, Slovenska a Polska rozdělených do deseti kategorií. Běželo se klasickou technikou a délky tratí byly uzpůsobené jednotlivým kategoriím.

„Na nejdelší trati, dlouhé 10 kilometrů, byl nejrychlejší Marian Konderla z TJ TŽ Třinec v čase 32:48. Mezi ženami stejné trati vévodila Alena Krnáčová z Lhotky pod Ondřejníkem, a to časem 39:51. Kromě tradičních mužských a ženských kategorií se závodu zúčastnily i děti.

Nejmladším účastníkem byl šestiletý Ondra Bortel, který se svým doprovodem zvládnul speciální dětskou trasu o délce 500 m za 4:45. Kompletní výsledky všech kategorií najdete na v sekci Výsledky závodu,“ uvedl Olšovský.

Mimo samotný závod se děti zúčastnily doprovodného programu, závodníci dostali drobné občerstvení a propagační mapky a brožurky Moravskoslezského kraje.

V létě opět na kola

„Již nyní se můžeme těšit na následující závod. Ten odstartuje v létě na kolech na Pustevnách, s největší pravděpodobností v neděli 9. září. Po jeho skončení bude opět vyhlášen absolutní vítěz pro rok 2012. Všichni jste zváni,“ pozval na další akci v Beskydech Olšovský.

Projekt Beskydská magistrála byl spolufinancován Evropskou unií v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Moravskoslezsko 2007 až 2013.

Zdroj: Media Press Servis / ROL.CZ / Anna Vidisevska
Zdroj fotografie: Moravskoslezský kraj

Filed in: Sport, Zimní sporty