3:42 pm - Sobota Listopad 16, 4537

Konec sezóny. Bauera nadále trápí únavová zlomenina paty

PRAHA – Nejde to. A raději nebude riskovat. Tak se rozhodl nejlepší český běžec na lyžích Lukáš Bauer po druhém vyšetření magnetickou rezonancí poraněné paty, které odhalilo únavovou zlomeninu paty. Bauer se rozhodl raději nepokračovat v sezóně, která nemá letos konec v podobě žádného velkého šampionátu.

Lukáš Bauer na Tour de Ski

„I když tato diagnóza pro mě znamená konec letošní sezony, tak jsem paradoxně rád, že již konkrétně víme, co je problémem a na co zaměřit léčbu,“ uvedl na svém webu Bauer, který s bolavou patou absolvoval část domácích závodů v rámci Světového poháru v Novém Městě.

Trojnásobného medailistu z olympijských her a vicemistra světa z Liberce 2009 bolela pata již zhruba 10 dnů před těmito závody, kde nakonec obsadil na klasické třicítce s hromadným startem obsadil osmnácté místo a následně nenastoupil do týmové štafety.

„Spíše se mělo zato, že se jedná o otlačenou patu, což mě již trápilo v loňské sezoně během mistrovství světa a stejně rychle, jak to přišlo, tak po nějaké době to také zmizelo,“ vysvětlil Bauer, proč před dvěma týdny v Novém Městě navzdory bolesti startoval.

Minulý týden se Bauer postavil znovu na lyže s cílem vrátit se tento týden v Lahti k závodům, ale noha byla proti. „Po asi hodinovém soupaži jsem sebral odvahu a zkusil klasiku, ale dá se říci, že již od prvního kroku (odrazu) jsem cítil opět bolest v patě a věděl, že je zle,“ popsal své pocity při tréninku.

Bauer dostal na nohu sádru

„Takže další kolo po doktorech, ve čtvrtek další laser, mikroproudy… naštěstí se doktorům podařilo mě nějakým zázrakem dostat znovu na magnetickou rezonanci a v sobotu jsem dostal výsledek, že na této je již jasně patrná únavová zlomenina na patní kosti,“ uvedl Bauer, jenž dostal na nohu sádru.

Český běžec na lyžích to uvítal. „Znám se a vím, že by mě to mohlo lákat (když to při chůzi nebolí), jestli už to za nějaký ten týden není dobré, a jen bych si zadělával na problém, takže je to vlastně i ochrana před mnou samotným,“ doplnil v žertu dvojnásobný vítěz Tour de Ski.

Bauer v této sezoně Světového poháru dosáhl na stupně vítězů v Otepää (2.) a Davosu (3.), na Tour skončil celkově šestý. V hodnocení SP mu patří měsíc před koncem ročníku desáté místo. Letošní sezóna navíc na svém konci vrchol v podobě mistrovství světa či olympijských her.

Zdroj foto: www.zimbio.com

Filed in: Sport, Zimní sporty

Comments are closed.