7:06 pm - Úterý Říjen 16, 2018

Fanoušci Barcelony trnou, Guardiola váhá nad novou smlouvou

BARCELONA – Nejúspěšnější fotbalový trenér posledních pěti let Josep Guardiola stále nepodepsal novou smlouvu s katalánským gigantem FC Barcelona. Místní rodák napínal fanoušky klubu i v předešlých letech, nyní ale váhá nad novým kontraktem ještě déle.

Pep Guardiola

Vždy jen o rok. Tak prodlužoval svůj kontrakt v katalánském klubu Josep Guardiola, který nastoupil na ostře sledovanou pozici v roce 2008. A z nečekaného kroku – Guardiola předtím trenérsky působil pouze rok u b-týmu Barcelony – se vyklubalo nejúspěšnější „manželství“ v historii klubu.

Bývalý kapitán Barcelony a katalánský rodák vybojoval během čtyřletého působení na lavičce klubu celkem třináct trofejí, z toho šest jich získal během prvního roku a půl. Barcelona je pod jeho vedením neporažená v domácí soutěži, dvakrát získali Messi a spol. titul v Lize mistrů.

Populární „Pep“ v předešlých dvou letech podepsal roční prodloužení kontraktu vždy nejpozději do poloviny února, letos ale váhá. „Tentokrát si dám víc na čas. Potřebuji nalézt nějakou motivaci, abych chtěl pokračovat, a zatím v tom nemám jasno,“ citovala Guardiolu agentura AP.

Vystřídá u španělské reprezentace Del Bosquea

„Klub mi nestanovil žádný termín, do kterého se musím vyjádřit, což oceňuji. Nechci se rozhodnout lehkovážně, musím cítit, že mám dost sil. Samozřejmě už bych měl rád jistotu brzy, ale ještě jsem si to nerozmyslel,“ dodal kouč momentálně druhého celku španělské ligy.

Právě desetibodová ztráta za vedoucím Realem Madrid může podle spekulací stát za váháním Guardioly nad novou smlouvou. Jednačtyřicetiletý stratég je zároveň také jedním z případných kandidátů na post kouče španělské reprezentace, pokud by u ní po červnovém ME skončil o dvacet let starší Vicente del Bosque.

Zdroj foto: www.totalbarca.com

Filed in: Fotbal, Sport

Comments are closed.