8:43 pm - Čtvrtek Říjen 18, 2018

Šlápl Balotelli na hlavu soupeře úmyslně?

MANCHESTER – Mario Balotelli je znovu pod palbou kritiky. Tenhle talentovaný italský útočník z Manchesteru City dostal do vínku nesporné fotbalové kvality, ovšem na druhou stranu dokáže být silně nedisciplinovaný a leckdy tak poškodit svůj tým. Nyní se vedou diskuze o incidentu z duelu proti Tottenhamu.

Prestižní duel anglické Premier League skončil těsným vítězstvím Citizens 3:2, když právě Balotelli v páté minutě nastavovaného času z pokutového kopu rozhodl o výsledku utkání. Ještě než poslal míč z penaltového puntíku za záda gólmana Friedela ale šlápl na hlavu protihráče Scotta Parkera.

Jak se celá situace odehrála? Šest minut před koncem utkání se pokusil Balotelli o střelu z dálky, ovšem Scoot Parker upadl přímo pod nohy Balotelliho. Dvaadvacetiletého útočník ztratil stabilitu a při pádu šlápl ležícímu a nic netušícímu Parkerovi na hlavu.

Fotbaloví fanoušci se ihned rozdělili do dvou táborů na ty, kteří tvrdí, že úmysl v tom žádný nebyl a na ty, kteří jsou přesvědčení o opaku. Jak prokázaly zpomalené televizní záběry, Balotelli se mohl střetu své kopačky s hlavou soupeře vyhnout.

Ano, kontroverzní mladík byl sice rozhozený a padal na zem, ovšem na videu je vidět, že levou nohou zavadil o obličej Parekera, tudíž musel dobře vědět, že šance na to, zasáhnout druhou nohou soupeřovu hlavu, je hodně velká. Zejména pak při pohybu, jaký Baloetelli udělal. Sudí Webb celou situaci přehlédl, takže útočník odešel bez trestu.

„Trefil ho přesně do hlavy. Nebylo to poprvé, co něco takového Balotelli udělal a jsem si jistý, že to nebylo ani naposledy,“ čertil se po zápase na tiskové konferenci manažer Tottenhamu Harry Redknapp. Jeho svěřenec odnesl inkriminovaný incident tržnou ránou.

Je sice velmi složité odhalit, zda šlo o jasný úmysl, částečný úmysl nebo nešťastnou náhodu, nicméně Balotelli má oproti ostatním hráčům jednu velikou nevýhodu. Je totiž podobným chováním nechvalně proslulý, zejména pak jeho potyčky. Od roku 2010, kdy do Anglie přestoupil z Interu Milán, se stačil poprat už se čtyřmi spoluhráči. Naposledy se pustil do souboje s Micahem Richardsem.

Anglická fotbalová asociace (FA) může na základě televizních záběrů dodatečně hráče potrestat. Je tedy otázkou, zda Balotellimu nepřitíží právě zmíněné incidenty.

Co si o situaci v utkání Manchesteru City s Tottenhamem myslíte vy?

Zdroj fotografie: repro Youtube.com

Filed in: Fotbal

Comments are closed.