2:07 am - Neděle Říjen 21, 2018

AKTUALIZOVÁNO: Rusky mají titul ze čtyřhry, Djokovič je ve finále

MELBOURNE – Tenisové Australian Open dnes vidělo dvě finále, o ta další se svedly líté boje. Známe již vítěze ženské i juniorské čtyřhry. Titul si tedy odvezou Světlana Kuzněcovová a Věra Zvonarevová, Liam Broady a Joshua Ward-Hibbert. Adam Pavlásek jede domů bez triumfu.

Světlana Kuznětsovová

Čtyřhru ovládly Rusky. Světlana Kuzněcovová a Věra Zvonarevová dnes ve finále získaly titul poté, co si poradily s Italkami Robertou Vinciovou a Sarou Erraniovou, přemožitelkami Lucie Hradecké a Andrey Hlaváčkové, 5:7, 6:4 a 6:3.

Semifinále mužské dvouhry vidělo strhující pětisetovou bitvu mezi Novakem Djokovičem a Andym Murraym. Zápas, který trval téměř pět hodin, skončil nakonec 3:2 na sety pro srbskou světovou jedničku. Ve finále se tak Djokovič utká s druhým nasazeným Rafaelem Nadalem, který v semifinále porazil Švýcara Rogera Federera.

Adam Pavlásek skončil v semifinále stejně jako jeho přítelkyně Kvitová 

Adam Pavlásek mezi juniory skončil ve dvouhře, stejně jako jeho přítelkyně Petra Kvitová, v semifinále. Do finále tak po dvousetové bitvě postoupil první nasazený domácí hráč Luke Saville. Český hráč si z Australian Open žádný titul neodveze. Ve finále čtyřhry společně s Filipem Vegerem z Chorvatska prohráli 3:6 a 2:6 proti Britům Broadymu a Ward-Hibbertovi.

Prvními finalisty smíšené čtyřhry je americko-rumunský pár Bethanie Matteková-Sandsová a Horia Tecau. Ti dnes porazili Indy Mirzaovou s Bhúpathím dvakrát 6:3 a v neděli si zahrají o své premiérové tituly z grandsamu. Ve finále se utkají s Elenou Vesninovou a Leanderem Paesem, kteří porazili Robertu Vinciovou a Daniela Braccialiho ve třech setech.

Mezi dívkami do finále podruhé postoupila Julia Putincevová, když porazila druhou nasazenou Kanaďanku Eugenii Bouchardovou 7:5 a 6:1. O svůj první titul si sedmnáctiletá Ruska zahraje s patnáctiletou Taylor Townsendovou z Ameriky.  Ta dnes porazila 7:6 a 6:4 krajanku Hardebeckovou. O to, kdo se ve finále mužské dvouhry postaví proti Rafaelu Nadalovi, právě bojují Novak Djokovic a Andy Murray.

Výsledky Australian Open:

ŽENY:

Čtyřhra – finále:

Kuzněcovová, Zvonarevová (Rus.) – Vinciová, Erraniová (11-It.) 5:7, 6:4, 6:3.

Smíšená čtyřhra – semifinále:

Matteková-Sandsová, Tecau (8-USA/Rum.) – Mirzaová, Bhúpathí (6-Ind.) 6:3, 6:3.

Vinciová, Bracciali (Ita.) – Vesninová (5-Rus.), Paes (5-Ind.) 7:5, 2:6 a 7:10

MUŽI:

Dvouhra – semifinále:

Djokovič (1-Srb.) – Murray (4-Brit.) 6:3, 3:6, 6:7, 6:1 a 7:5

JUNIOŘI:

Dvouhra – semifinále:

Saville (1-Austr.) – PAVLÁSEK (10-ČR) 6:3, 6:4.

Peliwo (Kan.) – McDonald (USA) 6:4, 6:4.

Čtyřhra – finále:

Broady, Ward-Hibbert (6-Brit.) – PAVLÁSEK, Veger (ČR/Chorv.) 6:3, 6:2.

JUNIORKY:

Dvouhra – semifinále:

Putintsevová (4-Rus.) – Bouchardová (2-Kan.) 7:5, 6:1.

Hardebecková (USA) –  Townsendová (14-USA) 6:7, 4:6.

Zdroj fotografie: flickr.com/Manu_H

Filed in: Tenis

Comments are closed.