7:25 am - Neděle Červen 24, 2018

Rosický zazářil v derby proti Tottenhamu, Arsenal vyhrál 5:2

LONDÝN – Český fotbalový záložník Tomáš Rosický se v anglické lize podílel vítězným gólem na obratu Arsenalu z 0:2 na 5:2 v londýnském derby s Tottenhamem. Poražení tak nejspíše definitivně ztratili šanci bojovat s manchesterským duem United-City o mistrovský titul.

Tomáš Rosický

Vůdce české reprezentace se trefil v nejvyšší anglické soutěži téměř přesně po 25 měsících, naposledy to bylo 20. ledna 2010 proti Boltonu. Trefa Rosického ale přišla v ideální okamžik, v zápase s odvěkým rivalem z Tottenhamu byla totiž vítěznou.

Arsenal v derby prohrával ve 34. minutě již 0:2, jenže nesložil zbraně a jednou z hlavních postav byl právě Rosický, který si v 51. minutě narazil míč s Bacarym Sagnou a zblízka prostřelil amerického veterána v brance Spurs Brada Friedela. Konečnou podobu skóre zápasu dal v 65. a 68. minutě Theo Walcott.

Pro Gunners to bylo nejvyšší vítězství v souboji nesmiřitelných rivalů od roku 1978, kdy Arsenal vyhrál na půdě Tottehnamu 5:0. Poražení sice zůstali v tabulce třetí (Arsenal je čtvrtý), kvůli vyhrám vedoucího Manchesteru City i druhých United, ztrácí svěřenci kouče Harryho Redknappa na čelo tabulky deset, potažmo osm bodů.

Filed in: Fotbal, Sport