2:26 pm - Středa Říjen 17, 2018

Na voličských seznamech USA jsou dva miliony mrtvých

WASHINGTON – Více než 1,8 milionu mrtvých lidí je ve Spojených státech stále vedeno jako aktivní voliči. Vyplývá to ze studie organizace Pew Center zveřejněné v úterý.

Výzkum provedlo středisko Pew Center v době, kdy se USA připravují na listopadové prezidentské volby.

Kromě jiného vyšlo najevo, že každý osmý volební záznam obsahuje nepřesnosti a nejméně 51 milionů oprávněných voličů není zaregistrováno k účasti ve volbách.

Voliči jsou registrováni ve více státech nebo již nežijí

„Voličské registrace jsou vstupní branou k účasti v naší demokracii. Ale tyto zastaralé papírové systémy jsou plné chyb a nedostatků,“ citoval deník The Telegrap Davida Beckera z Pew Center. Becker označil tyto chyby za plýtvání pěnězi daňových poplatníků.

Z přibližně 24 milionů nesprávných voličských registrací, se 1,8 milionu týkalo lidí, kteří již zemřeli. Dalších 2,75 milionu lidí je registrováno ve více než jednom státě. Asi 12 milionů záznamů obsahuje nesprávné adresy.

Čtvrtina voličů není registrována

Případová studie provedená ve státě Oregon ukázala, že registrace každého nového voliče stojí 7,67 dolaru (pro srovnání, v Kanadě, která využívá moderní technologie, jsou náklady 35 centů).

Na 51 milionů oprávněných voličů – tedy asi čtvrtina z celkového počtu – není údajně vůbec registrováno. Pew Center uvedlo, že s úředníky volebních komisí pracuje na tom, jak zpřesnit volební seznamy a minimalizovat chyby způsobené lidským faktorem.

Zdroj fotografie: Sxc.hu

Filed in: Amerika, Svět

Comments are closed.