2:06 am - Neděle Říjen 21, 2018

Loď Costa Allegra mění trasu, je vlečena přímo na ostrov Mahé

VICTORIA – Výletní loď Costa Allegra nesměřuje už podle nového oznámení jejího vlastníka, italské společnosti Costa Crociere, k ostrůvku Desroches, ale rovnou na hlavní seychelský ostrov Mahé.

Costa Allegra

Allegru, které v pondělí požár poškodil strojovnu tak, že přestala být ovladatelná, nyní vleče francouzská rybářská loď. Allegra by se k Mahé s její pomocí a s pomocí remorkérů měla dostat ve čtvrtek.

Společnost Costa Crociere podle agentury AFP zavrhla původní záměr vysadit pasažéry na ostrůvku Desroches a poté je jinou lodí přepravit na Mahé s odůvodněním, že na tomto ostrůvku nejsou podmínky nezbytné k bezpečnému přistání a vylodění pasažérů. Allegra bude nyní podle stanice BBC vlečena asi 250 kilometrů do svého původního cíle, kterým byl přístav Victoria na Mahé. Na její palubě je 636 pasažérů a 413 členů posádky.

Podle prohlášení společnosti Costa Crociere budou loď průběžně zásobovat potravinami helikoptéry. Požár ve strojovně způsobil, že Allegra je bez přísunu energie a lodní kuchyně nemohou proto vařit. Pasažéři zatím dostávají jenom vodu a ovoce.

„Nikomu nic nehrozí“ tvrdí společnost Costa Crociere

Loď se navíc pohybuje ve vodách, v nichž často hledají své oběti somálští piráti. Na palubě Allegry je ale devítičlenná ozbrojená jednotka, která má v takovém případě zasáhnout. Aktivita pirátů navíc podle seychelských představitelů v poslední době poklesla.

Společnost Costa Crociere zdůrazňuje, že Allegra se drží bezpečně nad hladinou a že nikomu na ní nehrozí žádné nebezpečí.

Allegra vyplula v sobotu z Madagaskaru a na Seychely měla doplout v úterý. Pak by zamířila zpět do Středozemního moře a plula například do Alexandrie a Neapole.

Tato obří loď byla vyrobena v italských docích v roce 1992, je dlouhá 188 metrů, má osm palub a pasažéři mají k dispozici 399 kabin.

Společnost Costa Crociere zdůrazňuje, že nijak nezanedbala její údržbu, protože plavidlo prošlo v říjnu loňského roku pravidelnou provozní kontrolou v suchém doku.

Filed in: Afrika, Česko, Svět

Comments are closed.