2:47 am - Sobota Říjen 20, 2018

Aleš Loprais má po nehodě na Rallye Dakar zlomené dva obratle

IQUIQUE – V deváté etapě Rallye Dakar havaroval Aleš Loprais se svou Tatrou poté, když měl nehodu v takzvané neutralizační zóně. Vůz řídil mechanik Petr Almáši, kterého přemohl mikrospánek a vůz skončil na střeše. Podle internetových stránkek loprais.cz má Loprais zlomené dva obratle.

Pro posádku soutěž skončila v úterý v místech mezi 340. a 460. kilometrem, kde se neměřil čas. Šlo o rovný asfaltový úsek, takzvanou neutralizační zónu.

„Na 374. kilometru etapy jsme bohužel měli fatální nehodu. Na přejezdovém úseku jsem po velmi těžké a vypjaté první části etapy nechal řídit mechanika Petra Almášiho, kterého bohužel přemohl mikrospánek. Já i navigátor Michal Ernst jsme bohužel také usnuli. Probudil jsem se v momentě, kdy se vůz začal řítit do obrovské rokle. Křičel jsem na Almiho, ale ten nereagoval. Náraz to byl šílený. Okamžitě se utrhla obě přední kola a auto udělalo několik kotrmelců přes přední osu. V okamžiku bylo po všem,“ řekl k nehodě Aleš Loprais.

Nehoda ukončila účast na Rallye Dakar

Nejdříve to vypadalo, že je posádka InstaForex Loprais Teamu jen potlučená, ale nakonec bylo třeba zásahu pořadatelské helikoptéry. „Hlavní bylo dopravit nás všechny k ošetření. Celý transport trval úmorné tři hodiny, na vrtulník jsme čekali přes hodinu. Momentálně jsme v nemocnici v Iquiqe. Mám zlomené dva obratle a Petr má otřes mozku. Michal naštěstí vyvázl bez následků,“ pokračuje Loprais.

Posádka vyhrála osmou etapu po dvou druhých místech v předchozích etapách, držela se na druhém místě v kategorii kamionů a i v deváté etapě se dlouho pohybovala v čele. Bohužel kvůli  nehodě přišel náhlý konec účasti na Rallye Dakar.

„Pro letošní Dakar jsme já i celý tým udělali maximum, včetně vítězné Silk Way Rally i dosavadních etapových dojezdů, kdy jsme měli nakročeno ke skvělému výsledku. Chtěl bych podpořit Petra Almášiho. Vím, že si to bude dlouho vyčítat, ale mikrospánek přemohl už řadu lidí. Stále jsme skvělý tým a po rekonvalescenci bychom chtěli opět bojovat o dakarský titul. Děkuji všem partnerům i fanouškům za jejich ohlasy, je jich neuvěřitelně mnoho a moc nás těší jejich podpora. Muchas Gracias z Hospital de Iquiqe,“ doplnil Aleš Loprais.

 Zdroj fotografie: loprais.cz

Filed in: Motorismus

Comments are closed.