2:44 am - Sobota Říjen 20, 2018

Aglaée hvězdou Festivalu krátkých filmů Praha

PRAHA –  Sedmý ročník Festivalu krátkých filmů Praha, který pořádali organizátoři MFF Karlovy Vary, již zná vítěze Hlavní ceny. Byla udělena francouzskému snímku Aglaée od Rudiho Rosenberga. Částka 5000 euro tak poputuje do Francie. Diváckou cenu získal snímek Láska na první pohled od Michaela Daviese.

Z filmu Láska na první pohled

„O Festival krátkých filmů Praha je každoročně velký zájem, a jinak tomu nebylo ani letos. Všechny naplánované projekce byly beze zbytku vyprodané,“ sdělila Ivana Svítková pro RegionOnline.cz. Celkově  festival navštívilo  kolem 3000 osob.

Vítězný snímek Aglaée  byl oceněný zejména za realistický pohled na život i nečekaný humor. Vše bylo podpořeno silnými hereckými výkony hlavních hrdinů (Diane Benmaor jako Benoit a Juliette Boscheron jako postižená spolužačka Aglaée) a vynikajícím obsazením vedlejších rolí. Režisér tohoto snímku, Rudi Rosenberg, je známý svým absolventským filmem Třináctiletý, který získal hlavní cenu na Arte Student Film Contest.

Zvláštní cenu uznání si od kritiků vysloužil snímek Zabij kuře, vystrašíš opici (Killing the Chickens to Scare the Monkeys), který se zabývá situací v Číně.  Snímek ukazuje, jaké  dalekosáhlé důsledky na život jedince má  národní politika a strategie státu. Porota v tomto případě ocenila zejména retrospektivní způsob vyprávění. Režisérem je Jens Assur, který se proslavil mimo kinematografii jako válečný fotograf.

Ani režisér Michael Davies neodjede z Prahy s prázdnou. Diváci ohodnotili jeho film Láska na první pohled jako nejlepší film festivalu, snímek získal Diváckou cenu.

Zdroj: TZ/Ivana Svítková
Zdroj fotografie: TZ Festivalu krátký filmů Praha

Související:

Filed in: Film a TV

Comments are closed.